Informacja o konferencji

Informacje ogólne

Pierwszy dzień konferencji będzie poświęcony panelom studencko-doktoranckim. W drugim dniu odbędą się wystąpienia ekspertów.

Konferencja będzie poświęcona m.in. następującym zagadnieniom:

  • definicje i aspekty prawne związane z przestępczością motywowaną nienawiścią,
  • przejawy i formy tzw. hate crimes (mowa nienawiści, hejt internetowy itp.),
  • sprawcy i ofiary przestępczości motywowanej nienawiścią,
  • związki tzw. hate crimes z dyskryminacją motywowaną różnymi czynnikami,
  • zasadność kryminalizacji przestępstw motywowanych nienawiścią.

Informacje dla czynnych uczestników

Potencjalnych referentów prosimy o wypełnienie do dnia 26 kwietnia formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie na adres e-mail: kolo.kryminologii@gmail.com abstraktu wystąpienia (1600-1800 znaków ze spacjami, plik w formacie .docx, opatrzony wyłącznie pseudonimem wskazanym w formularzu zgłoszeniowym). Opatrzenie referatu pseudonimem zapewni bezstronność oceny abstraktu.

Spośród nadesłanych abstraktów komitet merytoryczny, składający się z pracowników naukowych Katedry Kryminologii UJ, wybierze najlepsze, które zostaną zakwalifikowane do wygłoszenia na konferencji. Do dnia 29 kwietnia wszyscy, którzy prześlą abstrakty zostaną poinformowani o decyzji komitetu. Osoby zakwalifikowane proszone będą o wniesienie opłaty konferencyjnej w wysokości 100 zł (studenci Wydziału Prawa i Administracji UJ - 50 zł). W ramach opłaty zapewnione zostaną materiały konferencyjne. Każdy czynny uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa w konferencji. Po konferencji przewiduje się wydanie recenzowanej publikacji dla najlepszych referatów.

Informacje dla biernych uczestników

Osoby chętne do biernego udziału w konferencji proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego. Bierne uczestnictwo jest wolne od opłat.

 

W razie pytań, wątpliwości, uwag lub propozycji prosimy o kontakt mailowy: kolo.kryminologii@gmail.com.